Besöks- och postadress

Drottninggatan 33, 2 tr,
111 51 Stockholm
Organisationsnummer: 769609-1250

Se vägbeskrivning

Stockholm

Vi finns mitt i huvudstaden, nära centralstationen. 

Medarbetare

Daniel Badman

Daniel Badman

VD

070-972 54 37

daniel.badman@svenskvindenergi.org
Erik Almqvist

Erik Almqvist

Elnät och elmarknad

073-025 78 46

erik.almqvist@svenskvindenergi.org
Nicole Dreher Sköld

Nicole Dreher Sköld

Press och kommunikation

073-398 71 35

nicole.dreher-skold@svenskvindenergi.org
Tomas Hallberg

Tomas Hallberg

Tillstånd

070-164 44 53

tomas.hallberg@svenskvindenergi.org
Lina Kinning

Lina Kinning

Havsbaserad vindkraft, energisystem, EU, internationellt

070-190 86 53

lina.kinning@svenskvindenergi.org
Ylva Tengblad

Ylva Tengblad

Hållbarhet, kompetensförsörjning, arbetsmiljö & säkerhet

073-025 10 84

ylva.tengblad@svenskvindenergi.org
Aleksandra Todorov

Aleksandra Todorov

VIND 2022

073-806 06 02

aleksandra.todorov@svenskvindenergi.org
Sophia Andrew-Nielsen

Sophia Andrew-Nielsen

Praktikant

sophia.andrew-nielsen@svenskvindenergi.org
Dela den här sidan: